Menu
Jūsu grozs

Jautājumi un atbildes

Jautājumi un atbildes

          Viens no kaitēkļiem, kurus iznīcina Siltac, - ir bruņutis. Izsmidzināmā šķīduma koncentrācija - 0,12-0,15 % (1,2-1,5 ml koncentrāta uz 1 l ūdens). Iesakām izmantot minimālo darba šķīduma koncentrāciju, jo uz dracēnām preparāts nav izmēģināts. Protams, izmēģinot uz viena auga (īpaši, ja jums to ir vairāki) un nenovērojot kaitējuma pazīmes augam, maksimālā koncentrācija būtu pat labāk. ... Bet - vispirms izmēģiniet!

           Pelni ir piemēroti cīņai pret Kolorādo vaboļu kāpuriem, spradžiem, laputīm un ar miltrasu slimu augu ārstēšanai. No otras puses, pelnos ir augstāks smago metālu daudzums (hroma, niķeļa, svina, vara). Pelnos tie ir palikuši koncentrētā veidā no vides, kurā auga sadedzinātais augs. Bet tā nav nemaz tik „nevainīga lieta“. Mēs iesakām Siltac, kura izmantošana ir ievērojami plašāka: tas iznīcina bruņu utis, māņbruņutis (kuru kontrole pat ar insekticīdiem ne vienmēr ir efektīva; īpaši, izmantojot šobrīd tirgū pieejamos ...). Un papildus arī ērču kontrole! Šo problēmu risināšanai pelnus diez vai izmantosiet.

           Bez preparāta iespējams iztikt: noregulējiet laistīšanu - trūdodu (Sciara) kāpuri attīstās mitrā augsnē. To rašanās iemesls visbiežāk ir pārāk bieža laistīšana vai slikta drenāža podos. Novāciet nobirušās lapas. Uzirdiniet substrāta virsmu. Uz substrāta virsmas uzberiet smiltis, perlītu, vermikulītu vai drenāžai paredzētas granulas (apmēram 1 cm biezā kārtā). Ķerieties pie ķīmiskiem līdzekļiem tikai tad, ja nepalīdzēs šie pasākumi.

           Jā. Siltac ir īpaši izstrādāts, lai likvidētu laputis, bruņu utis, tīklērces un citus sīkus kukaiņus un ērces, kuras barojas ar augu sulu. Piemēram, apstrādājot ar 0,1 % Siltac īves, kurām uzbrukušas bruņu utis, pēc divām nedēļām tika konstatēts, ka preparāta efektivitāte ir 92,1 %. Turpretī sistēmas iedarbības insekticīds (izmantots kontrolei) likvidēja tikai 22,6 % kaitēkļu populācijas (2013.g. Polijas Augļkopības un dārzkopības institūta pētījumu pārskata dati).

            Salīdzinot ar augu aizsardzības līdzekļiem (insekticīdiem, akaricīdiem), kas ir pieejami tirgū - pavisam nav kaitīgs. Runa ir par darba šķīdumu. Koncentrāts nav nemaz tik "nevainīgs". Kā piemēru varu minēt, ka tā atliekvielas dārzeņos/augļos netiek kontrolētas (t.i., tos var lietot pārtikā, kad preparāts nožūst; aptuveni - pēc diennakts; protams, nomazgāt pirms lietošanas vajadzētu).

           Lai apkarotu laputis, Siltac ir piemērots. Apsmidzināšanu vajadzētu veikt agrāk, pirms sāk nogatavoties āboli vai bumbieri. Uzsmidzinot uz vēl negatavajiem augļiem, parādās brūni plankumi. Šis preparāts ir kontakta iedarbības, tāpēc to smidzina tikai tad, kad inficēšanās ar kaitēkļiem jau ir redzama. Procedūru atkārto, ja kaitēkļi atkal ir redzami uz augļu kokiem. P.S. Man bija tāda pati problēma. Jūnija vidū. Apsmidzināju ar Siltac (0,15%). Pietika ar vienu reizi - laputis vairs neparādījās.

           Jā, daļa taisnības Jums ir. Taču - nūja ir ar diviem galiem (ja modificēta, - arī vairāk ... - kaitēkļu kontrolē tā tas ir bieži). Siltac nav lēts (pat salīdzinot ar citiem pieejamajiem tradicionālajiem insekticīdiem), taču tā insekticīda efektivitāte (92-98 %), karences perioda neesamība, augu rezistences pret nelabvēlīgiem vides apstākļiem un kaitēkļiem pieaugums, cenu attaisno.

Salīdzināsim Siltac ar zaļajām ziepēm. Iegādājoties iepakojumu (kg) zaļo ziepju, Jūs samaksāsiet 2 reizes mazāk un iegūsiet 4 reizes vairāk darba šķīdumu, nekā iegādājoties 10 ml Siltac iepakojumu. Taču, pēc augu apstrādes ar Siltac izdzīvo tikai 2-8 % kaitēkļu (neesiet pārsteigti, bet pēc apstrādes ar tradicionālajiem insekticīdiem izdzīvo līdzīgs daudzums kaitēkļu), savukārt pēc apstrādes ar zaļajām ziepēm izdzīvo 35-60 %  Kaitēkļi turpina veikt savus nelietīgos darbus + vairojas, tāpēc populācija strauji pieaug. Lai sasniegtu vēlamo rezultātu, smidzināšana būs jāatkārto vai jāpalielina darba šķīduma koncentrācija. Taču, ja izsmidzināmā šķīduma koncentrācija ir lielāka par 2 %, tiek bojāti ziedi, jaunās lapiņas, apstājas dzinumu attīstība un tie deformējas.

Izvēlēties var (UN TAS IR JĀDARA): lēts vidējas iedarbības līdzeklis vai dārgāks "profesionāls" līdzeklis. Austrijas, Itālijas, Francijas, Anglijas, Polijas augļkopji, dārznieki un ziedu audzētāji jau izvēlas Siltac.

No otras puses, jau vairākas tūkstošgades cilvēce izmanto dabīgus līdzekļus (augu izcelsmes insekticīdus un fungicīdus, sēru un tā savienojumus) kaitēkļu kontrolei. Rezultāts?.. Diemžēl, to (kaitēkļu) daudzums nemazinās. Tikai sintētisko insekticīdu/akaricīdu parādīšanās sāka kardināli risināt kaitēkļu problēmu. Teiksiet, ka tie ne tikai nav iznīkuši, bet pat nemazinās. Bez šaubām, pilnīgi iznīcināt kukaiņu/ērču, kuras tik ātri pielāgojas un īpaši ātri vairojas, populācijas nav iespējams, turklāt – TO NEDRĪKST DARĪT. Tas atsauktos gan uz noderīgajiem kukaiņiem, gan putniem – visiem. Tā jau dabā ir iekārtots. Bet pesticīdu izmantošana ļāva iegūt daudz lielāku kultūraugu ražu (skat. attēlu). Tas arī ir galvenais. Tāpēc, strādājot ar dabīgiem vai „ekoloģiskiem“ kaitēkļu kontroles līdzekļiem, jūs iegūstat tūlītēju, īstermiņa efektu, taču problēmu līdz galam neatrisināt. Profesionālajā kaitēkļu kontrolē ir spēkā princips – „iznīcini, pēc tam „spēlējies““. Nevajadzētu sākt šo spēli no gala. Lai veicas!

           Viens no kaitēkļiem, kurus iznīcina Siltac, - ir bruņutis. Izsmidzināmā šķīduma koncentrācija - 0,12-0,15 % (1,2-1,5 ml koncentrāta uz 1 l ūdens). Iesakām izmantot minimālo darba šķīduma koncentrāciju, jo uz dracēnām preparāts nav izmēģināts. Protams, izmēģinot uz viena auga (īpaši, ja jums to ir vairāki) un nenovērojot kaitējuma pazīmes augam, maksimālā koncentrācija būtu pat labāk. ... Bet - vispirms izmēģiniet!

 

           Skudru apkarošanai Siltac EC nav piemērots. Labāk izmantot pulveri (Pulnex, Cyper DP, Pulnex Pro, Mettox - izmantošanai laukā vai EKO D - dabīgas izcelsmes produktu, ja skudras ieviesušās blakus pārtikā izmantojamiem augiem – lecektīs, siltumnīcās u.tml.).

             Jā, ir piemērots. Šis līdzeklis ir ļoti iecienīts Polijas un Austrijas zemeņu audzētāju vidū ērču kontrolei. Saskaņā ar prof. B. Labanovska (B. Łabanowska) pētījumu/testu datiem Siltac iedarbības uz ērcēm efektivitāte ir līdzīga konvencijas akaricīdu iedarbībai (skat. grafiku). Vēl vēlētos uzsvērt: Kaitēkļi nekļūst rezistenti pret Siltac, bet ogas jau nākamajā dienā pēc apstrādes var izmantot pārtikā. Nav nekādu kontrolējamu atliekvielu. Vēl viens būtisks faktors - augi kļūst izturīgāki pret nelabvēlīgiem laika apstākļiem un kaitēkļiem (silīcija iedarbība).

           Ja priedēm uzbrūk pūkainās bruņutis vai citi šajā saitē http://bit.ly/SiltacLV minētie kaitēkļi, tad ir piemērots gan priedēm, gan citiem skujeņiem.

           Līdzekli varat iegādāties mūsu interneta veikalā.

            Siltac ir kontakta iedarbības preparāts, t. i., tas iedarbojas tikai uz tiem kaitēkļiem, kas ir uz auga: ērcītēm, laputīm, bruņu utīm, lapu blusiņām, māņbruņutīm, pūkainajām bruņutīm – visiem nelielajiem un mazkustīgajiem augu kaitēkļiem. Turklāt, grūti iznīcināmiem...

Sīkdatņu paziņojums
Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Piekrītot izmantot sīkdatnes, vietne tiks optimizēta. Turpinot skatīt vietni, jūs piekrītat, ka mēs jūsu ierīcē izmantosim sīkfailus. Jūs jebkurā laikā varat atsaukt savu piekrišanu, izdzēšot saglabātos sīkfailus.